Клинци Олимпијци

introПројекат „Клинци олимпијци“ представља заједничко деловање свих основних школа на територији општине Мало Црниће на промоцији правих спортских вредности, спречавању негативних појава у спорту и спортском надметању као врло важној компоненти социјализације ученика.

Програм је обухватио такмичење ученика у мини атлетици у две старосне категорије (7-10 год. и 11-12 год.). Такмичење је одржано у девет различитих дисциплина у којима су учествовали  ученици у обе конкуренције (мушка и женска). Ученици од 1 - 4 разреда су се такмичили у три дисциплине:

1. трчање на 30м,
  2. скоку у даљ из зоне одскока,
  3. бацање вортекса,

Ученици 5 – 6 разреда су се такмичили у шест дисциплина:

1. трчање на 30м,

2. трчање на 300м,

3. трчање на 600м,

4. скок у даљ из зоне одскока,

5. скок у вис,

6. бацање кугле (2кг за девојчице и 3кг за дечаке)

Овај једнодневни програм активности је реализован у октобру 2017. године на спортском терену ОШ Дража Марковић Рођа“ у Смољинцу.

Реализацију пројекта у највећој мери преузела је, као носилац пројекта, ОШ „Дража Марковић Рођа“ из Смољинца док су партнерску улогу имали ОШ „Милисав Николић“ из Божевца, ОШ „Ђура Јакшић“ из Топонице и ОШ „Мошa Пијаде“ из Малог Црнића.

Покровитељ организације је Општина Мало Црниће.